Zarządzanie czasem i organizacja pracy – warsztaty za zapracowanych

IKP Szkolenia Elastyczne Zarządzanie Czasem

W grudniu 2017 realizowaliśmy w Warszawie serię 2  szkoleń z zakresu „Zarządzanie czasem i organizacja pracy”. Warsztaty dla 50 pracowników zespołu klienta proIza Krejca-Pawski trenerka Elastycznego Zarządzania Czasemwadziła trenerka i autorka książki „Elastyczne Zarządzanie Czasem” Izabela Krejca-Pawski.

Celem szkolenia z Zarządzania czasem było wsparcie pracowników w łatwiejszym radzeniu sobie z ilością i
złożonością pracy, a następnie dobranie narzędzi i technik, które pozwolą zwiększyć skuteczność, poprawić organizację i ułatwić „ogarnianie” codziennych obowiązków.

Głównym obszarem była zmiana sposobu myślenia o zarządzaniu czasem, wyznaczaniu priorytetów i planowaniu, poprzez wskazanie roli regularnego osiągania tygodniowych celów i koncentracji na określaniu priorytetów, czyli „dopływania do latarni na koniec tygodnia”. Pozwala to na nadawanie kierunku swoim działaniom, pomimo natłoku pracy i poczucia,
że „nie mam na nic wpływu”.

Podczas intensywnych warsztatów uczestnicy dokonali analizy najczęstszych błędów i pułapek w zarządzaniu czasem. Poznali 5 kroków Elastycznego Zarządzania Czasem i nauczyli się planowania pracy oraz przede wszystkim – właściwego sposobu wyznaczania zawodowych priorytetów, stosując autorskie narzędzia Elastycznego Zarządzania Czasem, takie jak Mapy Priorytetów.

Szkolenie przebiegało w pełnej dyskusji, energetycznej atmosferze, pełnej inspirujących, konkretnych i praktycznych ćwiczeń.

Program szkolenia obejmował między innymi:

  • Jak skutecznie działać, czyli planowanie efektywnego tygodnia pracy.Elastyczne Zarządzanie Czasem Książka autorstwa Izabeli Krejcy-Pawski
  • Jak skutecznie działać, czyli organizacja wykonalnego dnia pracy.
  • Warsztaty na rzeczywistych zadaniach pracowników: tworzenie wykonalnych list zadań.
  • Dwie metody wyznaczania priorytetów.
  • Analiza studium przypadku z zarządzania czasem.
  • Radzenie sobie ze „złodziejami czasu” poprzez rozwijanie koncentracji.
  • 5 kroków Elastycznego Zarządzania czasem dla aktywnych i zapracowanych.

Jeżeli planują Państwo realizację szkolenia zamkniętego z zarządzania czasem i organizacji pracy, zapraszam do przesłania zapytania.

JeMichał mała głowkastem do Państwa dyspozycji,  z przyjemnością odpowiem na Państwa wszystkie pytania dotyczące naszych szkoleń:

Michał Pawski
Kierownik projektów szkoleniowych
biuro@ikpszkolenia.pl
kom. 606 445765

Leave A Response